İnsan Kaynakları

Bestaff’ta kariyer…

Bestaff tüm üyelerinin, kurum kültürümüze bağlı, paylaşımcı, katılımcı, cesur, ekip çalışmasına inanan yenilikçi ve yaratıcı, hizmet kalitesini ve müşteri tatminini gözeten bireyler olmalarını ister.

Bu sebeple yetişmiş insan kaynağını en kıymetli varlığı olarak görür.

Bu noktada çalışanlarının memnuniyeti için yaptığı başlıca uygulamaları bulunur. Bunlar;

İşgücü Planlama Sistemi ve Çalışan Seçimi

Bestaff Yönetimi her yılın başında işgücü planlarını yaparak ileriye dönük boş kadroları belirler. İşgücü Planlarında belirlenen ve bütçelenen değişik dış kaynaklar kullanarak özgeçmiş havuzu oluşturulur. Uygun adaylar birebir görüşmelere davet edilir. İlgili birim yöneticileri ile İnsan Kaynaklarının ortak kararından sonra adayın durumuna karar verilir.

Performans Yönetim Sistemi

Performans Yönetim Sistemi’nin amacı Bestaff’taki organizasyonel yapı ve sistemler ile çalışanların performansının sürekli olarak geliştirilmesidir. Performans Yönetim Sistemi sonucunda elde edilen veriler, İnsan Kaynakları sistemlerinin yürütülmesi ve çalışanlara ilişkin plan ve faaliyetlerin düzenlenebilmesi için temel kaynak niteliğindedir.

Kariyer Yönetim Sistemi

Performans değerlendirme sonucunda kişilerin performans puanına göre yönlendirme kararı verilir. Yönlendirme kararları doğrultusunda çalışanın organizasyon içindeki kariyeri planlanır.

Ücret Yönetim Sistemi

Piyasa ücret araştırmaları ve çalışanın pozisyonu, nitelikleri, iş deneyimine göre uygun ücret skalaları çalışanların tüm ücret hareketlerinin bu skalalar üzerinden yapılması sağlanır.

Eğitim Sistemi

Bestaff, verimliliği arttırıcı bir faktör olarak eğitimin her kademedeki çalışanlar için gerekli ve yararlı olduğu görüşü benimsenmiştir. Her yıl, çalışanlar için iş başında eğitim, iş dışında eğitim, bireysel veya toplu eğitim programları hazırlanıp uygulanır.

Sosyal Olanaklar

Yemek : Öğle yemeği tüm çalışanlarımıza kendi mutfağımızda verilir. Vardiyalı çalışanlarımız için akşam yemeği, gece ara yemek ve sabah kahvaltısı verilmektedir.

Servis : Çalışanlarımızın kullanabileceği şehrin çeşitli noktalarına servislerimiz mevcuttur.

Sağlık : Tüm çalışanlarımız Ferdi Kaza Sigortası kapsamında sigortalanmaktadır. Ayrıca kurumumuzda işyeri hekimi görev almaktadır.

Sosyal Yardımlar : Evlenme, doğum, ölüm, çocuk parası ile bayram harçlığı, eğitim yardımı v.b. sosyal yardımlarımız mevcuttur. (Yönetim inisiyatifine göre değişiklik gösterebilir.)

Çalışma Saatlerimiz : Hafta içi 08.00-18.00 arasıdır.

Bize katılman temennisi ile…

Bestaff Personel ve İK Departmanı